тел: 05131 22 48 | e-mail: su_v.levski@abv.bg | facebook

Извънкласни дейности

Клуб баскетбол

Снимки »

Ученически игри – сребърни медали

От 4.06. до 7.06 2015 г. се проведе финалният турнир от ученическите игри за момичета V-VІІ клас в гр. Търговище. В него взеха участие 10-те най-добри училища от страната. СОУ ”В. Левски“ бе представено от момичетата в състав: Виктория Добрева, Серен Юсуфова, Ренета Николова, Милица Христова, Ива Димитрова, Грациела Георгиева, Теодора Маринова, Ганилина Душкова и Лорена Стефанова. С много воля и себераздаване те постигнаха най-доброто класиране в досегашните участия във финали на ученически игри. Момичетата се окичиха със сребърни медали, заемайки второ място във финалния турнир.

Снимки »

Финален турнир на БАСС – сребърни медали

От 6 до 8.07.2015 отборът по баскетбол момичета V-VІІІ клас взе участие в традиционния финален турнир на БАСС. В резултат на добрата игра на нашите момичета, за пореден път се окичиха със сребърните медали, заемайки второ място в турнира. Финалният турнир се проведе в община Костенец, Момин Проход. Награждаване от г-жа Пенка Стоянова - легендата на българския женски баскетбол!

Снимки »

Девети международен баскетболен турнир „Посейдон-2015“

За втора поредна година момичетата от СОУ „В. Левски, състезаващи се за баскетболен клуб „Вихър-2002“, участваха в международен турнир „Посейдон“, който се проведе от 12 до 18.08.2015 г. в гр. Китен. Представяйки се добре, те се класираха на ІІІ-то място. Бяха наградени с бронзови медали и купа.

Клуб шахмат

Вече 8 години в добре оборудваната шахзала в СОУ „Васил Левски“ – гр. Вълчи дол нашите ученици изучават мъдрата, древна игра. До сега 110 деца се научиха да играят шахмат, а 28 от тях са добри наши състезатели и участват редовно в силни национални, зонови, регионални и областни турнири. През тази учебно-спортна година на Областни ученически игри в гр. Белослав нашият отбор: Атанас Атанасов, Селчук Хайриев, Димитър Василев и Александра Петрова победи силния отбор на „Раковски“- Варна и на училищата от Суворово и Приселци и зае 3-то място. Добре играха и състезателите ни във възрастова група VIII – X клас.

В петмесечния регионален турнир „Млад гросмайстор“ в гр. Варна срещу силни състезатели, голяма част от които от шахклубове в Североизточна шахматна зона и с висок коефициент ЕЛО вълчидолските млади шахматисти Василен Тодоров и Георги Георгиев от втори клас, Николай Чолаков от трети клас, Янимир Петров, Петромир Петров, Димитър Василев, Георги Петров, Живомира Лечева от пети клас, Петър Чолаков от шести клас, Атанас Атанасов от седми клас и Александра Петрова от осми клас заеха престижни места в крайното класиране. За трета поредна година те постигнаха добри резултати и в големия национален турнир „Търновска Царица“ сред 159 деца от почти всички шахклубове в България. Убедително бе представянето ни и в международния и национален турнир „Шах в училище“ за първи, втори, трети и четвърти клас, където Живомира Лечева завоюва втори бронзов медал, Георги Петров зае четвърто място, а много добре играха и Василен Тодоров, Георги Георгиев, Тунай Насуфов, Николай Чолаков и Димитър Пеев.

На XX-те юбилейни държавни игри на спортистите от малките селища нашият отбор: Радко Радев, Найден Найденов, Атанас Атанасов и Александра Петрова за пети път спечели сребърните медали.

Така младите вълчидолски шахматисти достойно защитиха името и спортните традиции на СОУ „В. Левски“ и на нашия град.